Robert Chwałowski

Chwałowski

Autor książki »Typografia typowej książki«, prowadzi witrynę typografia.info.

Nomenklatura i normatywa  

Anna Czuż

Czuż

Studia na wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, oraz University of Tennessee, Knoxville. Zajmuje się sztukami plastycznymi i komunikacją wizualną, projektuje identyfikacje, plakaty, ilustracje, sesje zdjęciowe i scenografie, szczególnie kocha liternictwo i typografię.

Pismo narzędziowe  

Michał Jarociński

Jarociński

Absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP. Projektant krojów pisma i wykładowca na rodzimej uczelni. Działa pod szyldem Dada Studio. Założyciel domu typograficznego Capitalics.

Anatomia pisma  

Beata Kurek

Kurek

Doktorant Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, tutor Krakowskiej Szkoły Kaligrafii. Jako LoveLetters Studio zajmuje się projektowaniem typografii i liternictwa dedykowanego.

Kaligrafia  

Hans Lijklema

Lijklema

Absolwent Wydziału Projektowania Graficznego ASP Minerva w Groningen w Holandii. Redaguje i projektuje książki poświęcone tematyce typografii i projektowania graficznego.

Typografia w pracy grafika  

Mateusz Machalski

Machalski

Studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Pracuje na Wydziale Grafiki w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej. Pięciokrotny Stypendysta Ministra Kultury. Laureat nagrody The best of Design 2018 – Klubu Twórców Reklamy. Współzałożyciel grupy produkcyjno-kreatywnej BORUTTA.

Projektowanie fontów  

Maciej Majchrzak

Majchrzak

Projektant, typograf, wykładowca. Absolwent projektowania graficznego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Prowadzi zajęcia i warsztaty na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.

Odstępy międzyliterowe  

Marian Misiak

Misiak

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i projektowanie krojów pism na Wydziale Typografii i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie w Reading (UK).

Projektowanie krojów  

Filip Modrzejewski

Modrzejewski

Wydawca książek; pracuje w oficynie W.A.B., gdzie zajmuje się serią »mroczną« oraz eseistyką. Niekiedy prowadzi warsztaty literackie. Członek Stowarzyszenia Magurycz (magurycz.org).

Język polski w pracy typografa  

Robert Oleś

Oleś

Projektant książek, typograf i wydawca.

Projektowanie książek  

Franciszek Otto

Otto

Typograf, projektant krojów pism. Dyplom w pracowni grafiki książki prowadzonej przez prof. Romana Banaszewskiego.

Pismo narzędziowe  

Helena Pryłowska

Pryłowska

Projektantka specjalizująca się w identyfikacji wizualnej.

Myślenie i komunikacja w projektowaniu  

Natalia Radzikowska

Radzikowska

Zajmuje się licencjonowaniem fontów, prowadzi blog fontguide.pl.

Licencjonowanie fontów  

Piotr Sierżęga

Sierżęga

Projektant grafiki użytkowej. Zajmuje się grafiką reklamową i wydawniczą oraz projektowaniem systemów identyfikacji wizualnej.

Siatki w projektowaniu  

Stefan Szczypka

Szczypka

Artysta grafik, absolwent pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego i uczeń Romana Tomaszewskiego. Autor innowacyjnych realizacji we wszystkich dziedzinach projektowania graficznego.

Filozofia projektowania  

Szymon Sznajder

Sznajder

Typograf, projektant krojów pism i książek. Obronił dyplom licencjacki i magisterski z projektowania krojów pism na UAP w pracowni Typo prowadzonej przez prof. Krzysztofa Kochnowicza, laureat stypendium im. Marii Dokowicz. [behance.net/szymonsznajder]

Anatomia pisma  

Andrzej Tomaszewski

Tomaszewski

Typograf, redaktor, drukarz. Autor ponad dwustu artykułów w czasopismach poligraficzno-wydawniczych i bibliologicznych. Napisał kilka książek, m.in. Leksykon pism drukarskich i Architekturę książki.

Historia pisma  

Adam Twardoch

Twardoch

Szef działu marketingu i zarządzania produktami w firmie Fontlab Ltd., współtwórca serwisu internetowego MyFonts oraz członek zarządu międzynarodowego stowarzyszenia typograficznego ATypI.

Digitalizacja kroju  

Radek Łukasiewicz

Łukasiewicz

Zajmuje się projektowaniem graficznym. Absolwent grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz projektowania krojów pisma na Uniwersytecie w Reading.